Kas 28, 2015
11990 Views
3 1

Resimli Mehmet Akif Ersoy Şiirleri

Written by

RESİMLİ MEHMET AKİF ERSOY ŞİİRLERİ

Resimli Şiirler Ekibi olarak bir resimde şiir felsefesiyle çıktığımız bu yol da sizler için Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerini resmettik.Elimizden geldiğince şiirleri yorumlamaya anlamaya anlatmaya çalıştık.Bu zorlu süreçte zor diyorum çünkü Mehmet Akif Ersoy kelimelere sığdırılacak birisi değil.Onu anlatmaya bizim kelimelerimizin yeteceğini sanmıyoruz.Çünkü onun hayatını okuduğunuz zaman ne kadar taktir edilmesi gereken bir kişilik olduğunu görüyorsunuz.Her insanın örnek alması gereken bir kişidir.Her şeyin para olmadığını dünya üzerinde paradan daha değerli şeyler olduğunu gösteren bir adam kendisi.Onu ne kadar anlatsak da anlatamayız ama  sizler için şairimizin hayatına dair bir kaç bilgiler paylaşalım.Mehmet Akif Ersoy ve ailesi çok fakir bir hayat sürdürmüşlerdir.Biri evinde birşeyi beğensin hemen onu o kişiye verirmiş.Bir gün veterinerlik okulundan bir arkadaşı ölür.Bu arkadaşının 3 çocuğu yetim kalmış.Mehmet Akif Ersoy bu fakirliğinde o 3 çocuğu almış babalık yapmıştır onlara. O fakirlikte kendisinin çocuklarıyla birlikte 8 çocuğa babalık yapmıştır.Bir gün olsun da bundan şikayet etmemiş ve hiç bir cocuğundan sevgisini esirgememiş.Hatta yıllar sonra bazı çocukları ablalarının üvey olduklarını öğrenirler.Böyle bir adamdı Mehmet Akif Ersoy. Ülkesini düşünüp vatanını düşünüp 500 altını elinin tersiyle itip istemem demiş ve ömrünü fakirlikle geçirmiş bir adamdır.Kendisinin ölümü de çok acıdır. Tabutunu kaldıracak 4 kişi zar zor bulunur.Fakat bir grup üniversite öğrencisinin ölenin Mehmet Akif Ersoy olduğunu öğrenmesiyle işler değişir.200’e yakın bir öğrenci grubuyla tabutunun üzerine ay yıldızlı bayrak ve kabenin örtüsünü örterler.Allah o öğrencilerden yüzbinlerce kez razı olsun.Ölümü de yaşamı gibi oldu. Fakirlik içinde lüksten uzak yaşadı gösterişten şatafattan uzak kimsenin haberi dahi olmadan da defnedildi. Mehmet Akif Ersoy’un ölümünden yıllar sonra oğlu Emin Ersoy bir çöp bidonun yanında ölü olarak bulundu.Bununla da bitmiyor Ersoy ailesinin çilesi babası Mehmet Akif’in emekli maaşıyla geçinen küçük kızı Suat Ersoy da 1991 yılında üzücü olaylarla karşılaştı. Kızları Ferda ve Selma Argon’la birlikte Beyoğlu’nda yaşayan Suat Hanım evden atılmak istendi. Bu üzücü olayın gazetelerde yer alması üzerine dönemin Başbakanı Turgut Özal, Suat Hanım’a Halkalı’da bir daire tahsis etti. Ancak ekonomik sıkıntılar ailenin yakasını bir türlü bırakmadı. Evini satmak zorunda kalan Suat Ersoy Hanım, Kadıköy’de Vakıflara ait döküntü ahşap bir eve taşındı. Suat Ersoy hanım bu evde zor günler yaşadıktan sonra yaşama veda etti.Sözlerimi toparlamam gerekirse Mehmet Akif Ersoy ve ailesine bu ülke, bu ülkeyi yöneten insanlar sahip çıkmamışlardır.Burada sözüm siyasi bir partiye  yada bir kişiye değil komple bir ülke olarak sahip çıkmadık.Mehmet Akif Ersoy bu ülkenin tarihine ismi altın harflerle yazılacak bir insandır.Allah ondan bu ülke için bu vatan için yaptıklarından dolayı gani gani razı olsun.Ahir mekanı cennet Hz. Muhammed (s.a.v) efendimize komşu olsun.

Burada 43 adet Mehmet Akif Ersoy’a ait resimli şiirler bulunmaktadır.Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Ayrıca videolar bölümünde Mehmet Akif Ersoy’un seslendirilmiş olan şiirleri de mevcut onlara da bakabilirsiniz.Resimlerin hepsi kendi tasarımımız olup hiç bir siteden alıntı değildir.Bu resimleri kendi web sitenize yüklemek isterseniz lütfen web sitemizi kaynak olarak gösteriniz.Emeğe saygı vereceğinizden hiç şüphemiz yoktur.Şiirlerin tüm şiir severlere yararlı olması dileğiyle.
mehmet_akif_ersoy_canakkale_sehitlerinemehmet_akif_ersoy_hurriyetvatan_mehmet_akif_ersoymehmet_akif_ersoy_zulmu_alkislayamammehmet_akif_ersoy_duygusuz_olmakmehmet_akif_ersoy_cocuklaramehmet_akif_ersoy_birlikmehmet_akif_ersoy_safahat_icin mehmet_akif_ersoy_tek_hakikat mehmet_akif_ersoy_tebrik_siiri mehmet_akif_ersoy_sultan_yalisi mehmet_akif_ersoy_ressam_hakli mehmet_akif_ersoy_resmim_icin mehmet_akif_ersoy_resim_icin mehmet_akif_ersoy_nevruz_siiri mehmet_akif_ersoy_nerdesin mehmet_akif_ersoy_necid_collerinde mehmet_akif_ersoy_hazin_bir_mevlid_gecesi mehmet_akif_ersoy_kosova mehmet_akif_ersoy_iki_uc_balta mehmet_akif_ersoy_haya_siyrilmis_inmis mehmet_akif_ersoy_haya_ogren_siiri mehmet_akif_ersoy_cenk_marsi mehmet_akif_ersoy_canan_yurdu mehmet_akif_ersoy_bulbul_siiri mehmet_akif_ersoy_birlik_bagi mehmet_akif_ersoy_fatih_camii mehmet_akif_ersoy_ey_yolcu_uyan mehmet_akif_ersoy_eser mehmet_akif_ersoy_edirne_siiri mehmet_akif_ersoy_durmayalim mehmet_akif_ersoy_ah_o_din_nerede mehmet_akif_ersoy_ahiret_yolu mehmet_akif_ersoy_ahlakimiz_yukselmeli mehmet_akif_ersoy_atiyi_karanlik mehmet_akif_ersoy_azmine_saril mehmet_akif_ersoy_bayram mehmet_akif_ersoy_bir_gece mehmet_akif_ersoy_adamligin_yolu mehmet_akif_ersoy_kissadan_hisse mehmet_akif_ersoy_kari_siiri mehmet_akif_ersoy_husran mehmet_akif_ersoy_ey_yolcu mehmet_akif_ersoy_ayrilik_hissi

NOT : Resimler kendi tasarımımız olup hiç bir siteden alıntı değildir.Lütfen resimleri alıp kendi sitenize yükleyecekseniz web sitemizi kaynak olarak gösteriniz. Emeğe saygı vereceğinizden hiç şüphemiz yoktur.Anlayışlı davranışlarınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Article Categories:
Genel
https://www.resimlisiirler.net

Aşka, sevgiye, dostluğa dair en güzel şiirleri resimleri ve şairlerin hayatını resmederek sizlerle buluşturuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Resimli Şiirler