Ara 17, 2015
6163 Views
0 1

Ayrılık Mesajları

Written by

Resimli Şiirler ekibi olarak sizler için en güzel Ayrılık Mesajlarını derledik.Aşkın bir güzel yanı da belki de içinde barındırmış olduğu ayrılıktır.Ayrılık güzel  olur mu dediğinizi duyar gibiyim.Bazen ayrılık kaçınılmaz olur.İnsanın yaptığı hataları görmesinde ya da telafi etmesinde etkili olduğu anlar vardır.Belki yanlış bir başlangıç yapmışsanız bunun başlamadan bitmesine vesile olabilir.İnsanın için kimin hayırlı olduğunu ancak yaşayarak öğrenebiliriz. Şer dediğimiz bir çok şey de nice hayırlar nice hayır dediğimiz bir çok şeyde şerler vardır.Bunları yaşayarak görebiliriz.Unutmayın ayrılık yıkılıp kahrolmak için değil yeniden ayağa kalkıp dimdik yürümek için var.Hayata yeni yeni sayfalar açma zamanı geldi de geçiyor.  🙂

Yalnızca çocuklar ağlar ve yalnızca Allah affeder… eğer bir gün beni terk edersen; çocuk değilim ağlamam, allah değilim affetmem

Bir ses beklemek senden. Soluk beklemek. Suskunluğun en acımasız olduğu zamanlardayım. Hiç bu kadar uzun susmadın sevdiğim. Hiç bu kadar uzun gitmedin bilmediğim yerlere, gözlerimi götürmeden yanında!

Bir umuttu yalnızlık bir şeyleri paylaşamamaktı belki, gözler dalıp giderken, yaralı bir serçeye ağlayan bir buluttu belkide,belki belkilerle dolu bir hayattı bu….

resimli_ayrilik_sozleri2

Ben sensizdim! Akşamın yaklaştığı saatlerde. Kahrolursun görme ağladığımı. Başlayan düşü şafakla birlikte dağıtır ansızın her gün batımı.

Ölmek dünyada unutulup gitmekmiş, ölmek bir kefen giymekmiş, ölmek o soğuk o korkunç ve o kara toprağa girmekmiş… yok be aşkım asıl ölmek “sensizlikmiş”

Sen sigara dumanın altında yana yana en sonunda kül oldun, sen kibritin hiç yanmayan ucundan birinin hayatından geçmiş oldun!

resimli_ayrilik_sozleri1

Neleri alıp götürmedi ki benden ayrılık; kilometrelerce umut, tonlarca sevgi, taradığım saçları, sıktığım elleri…

Gidişin canımı yaksa da devam et çünkü yürüyüşüne hastayım.

Üzülme gitti diye! Bu yılın modası böyle! Üç gün sever sonra bezer. Senin aradığın aslı ile kerem, 21. Yüzyılda ne gezer.

İki insan ayrılırken, şefkatli konuşan taraf aşık olmayan taraftır.

Ay ağlıyor sevip te kavuşamayanlar için. Yildizlar sarki soyluyor sevip te sevilmeyenler icin bende agliyorum sevipte kavusamadigim aşkım icin (……)

Umutsuzluğu ihraç eden bir cok ülkenin herhangi bir şehrinde bıraktım seni, inzivaya çekilmiş bu hikayenin hüzün dolu tetiğini çoktan çektim,seni öldüreli çok oldu.

Dudakların titriyordu sevgili , hoşcakal deyişinle ilk kez adam öldürür gibi.

ayrilik_sozleri

Sensiz geçen zaman bana zehir oldu, senin yokluğun benim sonum oldu. Güneş doğmaz,günler geçmez oldu, anladım ki bu yaşam sensiz geçmez oldu ay yüzlüm.

Seni yüreğimin derinlerine attım.üzerine çelik kapılar kapattım. Beni öyle incittin ki seninle olan iyi hatıraları (istediğim halde)bile hatırlayamıyorum. Sen cezanı kendi kendine verdin.

Unutulduğunu sandığın her dakikam seni düşünmekle geçti yokluğunda,ne kadar istesem de arayamadım,istemediğini düşünerek.sanki anlamsız olan her şey beni buldu sensiz.benim için mutluluğun anlamı sensin,sensiz mutluluk sensiz huzur olamaz inan.dön bana

Seni sevdim ne yazık ki söyleyemedim. Sen bir umuttun yüreğimde büyüttüğüm. Bazen karanlık gök yüzünde ışıldayan bir yıldız, bazen de göremediğim masum bir melektin. Ben se seni senden habersiz seven biriydim…

Benim kelime hazinem çok geniştir, derdim. Senin bir kelimene yetemedim ; ‘git’, ne demekti sevgilim?

resimli_ayrilik_sozleri

Ayrılığın bedelini binlerce kez çekerek ödedim…bu şehirleri bu sokakları adım adım milim milim boynu bükük gezdim….şu an ne haldeyim ne dertteyim nerden bileceksin be gülüm…onun için en son dileğim seni son kez ölmeden göreyim….

Her gün kendime yeni bir beyaz sayfa açıyorum anladım ki sayfa siyah dahi olsa imzayı atan kalemin rengidir.

Dün gökyüzüne bir avuç yıldız fırlattım. Karanlığında aydınlığım olsun diye. Şimdi sensizliği kalbime fırlatıyorum, bıraktığım yerden dönesin diye. Vazgeçilmezim sıra sende gururu bir yere fırlat ve pişmanlığımla sızlayan şu kalbimi mükemmelliğinle donat.

Yüreğine sevda eken, ayrılık biçermi,seven sevilenden kolayca vazgeçermi, sen beni sevme gülüm,ben yanarım ikimizin yerine yetmez mi?

Sevdiğimden bu yana her acıyı tattım her çileye alıştım, yalnız senin yokluğuna alışamadım.artık anlıyorum hasretten, gözyaşından başka bir şey vermemişsin bana.

Ben sensiz geçen günlerime yanarken, belki sen bensizliğe sevineceksin.. Ama şunu unutmaki birtanem; birgün sen de seveceksin !!!

Kötü diye bir şey olmasaydı, cehennem boş kalırdı. Sen beni kırmasaydın, bu can uğruna fedaydı. Seni çok seviyorum.

Bu şehirden her gidişinde şehri sanki ben uğurluyorum sen benden gideli çok oldu ama ben sana hala el sallıyorum…

ayrilik_sozleri2

 

Bak yine soldu güneş yine akşam oluyor ömrümün kadehine sensiz birgün doluyor sen yoksun diye inan dertliğim kederliğim gelmezsen kahrolurum yıkılırım sevgilim seni çok seviyorum

Sen benim içimde açan bir güldün.sönmek bilmeyen alevlenen içimde başımı her yastığa koyuşta sen varsın hayallerimde. Çünkü sen benim içimden söküp bir türlü atamadığımsın yar.

Çok uzaktasın beni duymazsın unuttun belki de hatırlamazsın hani derdin ya sen bitanesin bitanen burada sen neredesin.

 

Article Categories:
Ayrılık Şiirleri
https://www.resimlisiirler.net

Aşka, sevgiye, dostluğa dair en güzel şiirleri resimleri ve şairlerin hayatını resmederek sizlerle buluşturuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Resimli Şiirler